Hoonest

2022. aasta kevadel valmib Veerenni asumis, Magasini tänavast pisut eemal asuval krundil Apex AB poolt projekteeritud neljakordne suurte terrasside ja rõdudega elegantne korterelamu.

Rajatav hoone on raudbetoonkarkassil kivimaja, mis kaetakse miljööalasse sobiva laudvoodriga.
Majja tuleb kokku vaid 14 kahe- kuni neljatoalist optimaalsete üldpindadega korterit. Korteritel on ka rõdu või avar terrass.

Korteri juurde on võimalik osta autokoht ja panipaik, mis asuvad rajatava hoone soklikorrusel.

Magasini Residents on energiatõhus. Külmal ajal annab sooja lokaalne gaasiküte, mis tagab tavapärasest madalamad kõrvalkulud. Energiasäästlikkust lisab soojustagastusega moodne sundventilatsioon. Maja kaalutud energiaklass saab olema B.

Krunt ja haljastus

Hoonet ümbritsev õu haljastatakse ja piiratakse puitlippaiaga. Kuna autod pargitakse maja alla sooja parklasse, on kogu hoov elanikele mõnusaks vaba aja veetmise paigaks.Haljastusprojekt on maastikuarhitekt Marge Kõrgekuhilt, kes on tuntud oma tundliku miljööaladesse sobiva käekirjaga.

Arhitektibüroo varasemad tööd

Ümbruskond

Veerenni asum on põnev, samas rahulik ning tasakaalukas elukeskkond, kus kohtuvad ajalugu, arhitektuuripärand ja mõnus asumifiiling. Kuigi südalinnale lähedal, on siin siiski tunda pigem äärelinnalikku rahu, mis loob inspireeriva keskkonna pereeluks, laste kasvatamiseks või hoopis loometööks.

Magasini tänavalt leiame meeldiva, osalt tsaariajal ja osalt ka 1920. ja 1930. aastatel rajatud kaunite elumajade ja viljapuuaedadega linnakeskkonna. Mitmed hooned on projekteerinud omaaegsed Eesti hinnatumad arhitektid Eugen Haabermann ja Herbert Johanson. Vaikne park ja selle ümbrus on üks Tallinna ilusamaid piirkondi, mida aga üpris vähe teatakse.Siinsele ümbruskonnale on iseloomulik majade linlikult tihedam paiknemine, millele sekundeerivad aga lopsakas kõrghaljastus ning hubased tagahoovid.

Kool, lasteaed, mitmed kohvikud-restoranid ja toidupoed jäävad jalutuskäigu kaugusele. Olümpia hotell hakkab paistma korterite akendest, samuti Kalevi staadion ning tenniseväljakud jpm.

  • Olümpia hotell – 600m
  • Boulevard kohvik – 600m
  • Südalinna kool – 500m
  • Lähim lasteaed – 300m
  • Stockmanni kaubamaja – 950m
  • Vanalinn – 1100m